Vakıf Bank Ziraat Bank Kredi Oranları

/

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun temmuz sonu yaptıkları çalışmayla birlikte konut kredilerinde faiz oranlarında düşüş gerçekleşti. Merkez Bankası politika faizini, 4,25’ten 19,75 indirmişti. Yaklaşık 5 yıl sonra gelen bu faiz indirimi bankaların da konut kredilerinde aylık faiz oranlarını düşürdü. Merkez bankasının enflasyon oranlarını açıklamasıyla bu yıl 13,9’a düştüğünü açıkladı. Merkez Başkanı Murat Uysal, ‘"Kararlarımız büyük ölçüde açıklanan verilere bağlı olacak. Enflasyonda ana eğilime bakan bir çerçeveyi esas alacağız" açıklamasında bulunmuştu.

Vakıf Bank Kredi Oranları Düştü Mü?

Vakıfbank, 500 bin TL konut kredisi aylık faiz oranını 0,99 a düşürdü. Vakıfbank, kendi müşterilerine ihtiyaç kredisi aylık faiz oranını ise %1,49’a, diğer müşterilerine %1,59’ çekti. Merkez Bankasının faizlerde indirim yapmayasıyla birlikte Ziraat bankasının da konut kredisi faiz oranını düşürdü. Ziraat bankası kredi faiz oranını kredi notuna bağlı olarak %17 ile %18 arasında olacağını bildirdi. Ziraat bankası tüketici kredileri faizleri kendi maaş müşterileri için 1,49 oranalar 6 ay vade de, diğer müşteriler için 1,59 ‘a indirdi.

Ziraat Bankası Kredi Oranları 2019

Ziraat Bankası, Merkez Bankası'nın açıklamalarından sonra Vakıf Bankası ve Ziraat Bankası konut kredisi faizini yüzde 1'in altlarına düşerek adımını atmış oldu. Ziraat Bankası ve Vakıf Bankası, 500 bin TL'ye kadar 180 ay konut kredisinin faiz oranlarını 0,99 olarak belirledi. Ziraat Bankası tüketici kredileri faizlerinin maaş müşterileri için 60 Ay’a kadar vadede yüzde 1,49, diğer yada yeni olan müşteriler için yüzde 1,59 olacağını açıklamalar yaparak kamuoyuna duyurdu. Banka, kurumsal kredi faiz oranlarını kurumsal kredi notuna göre yüzde 17 ile yüzde 18 Aralığında belirlemişti.

This div height required for the sticky sidebar