Garanti Bankası Atm Para Yatırma Limiti

/

Çağımızın olanaklarından biri olan bankalar,finansal konularda bizlere destek ve bilgilendirmeler yapıyor. Günlük hayatınızda düzenli olarak kullandığınız bir banka olmasa bile,her gün yürüdüğünüz yollarda atmlere rastlıyorsunuzdur. Bir banka şubesine gittiğinizde işlem sırası beklemeniz göz önünde bulundurulursa,atmler çok daha pratiktir ve vaktinizi almayacak kadar basit bir kullanıma sahiptirler. Garanti bankası atm para yatırma limiti konusuna aşağıda daha detaylı olarak değineceğiz

Atm’ler Nasıl Kullanılır?

Para çekmenizi ve yatırmanızı sağlayan,hesap bilgilerinizi size sunan bu atmleri kartlı veya kartsız olarak kullanma imkanınız bulunuyor. Mevcut kartınız işe işlem yapmak için kartınızı atmye yerleştirip,dört haneli kart şifrenizi girmeniz gerekiyor. Ancak kartsız işlem yapacaksanız cep telefonu,tc kimlik numarası gibi bilgileriniz ile yapabilirsiniz. Kısacası,Atm veya bankamatikleri teknolojik vezneler olarak özetleyebiliriz. En çok tercih edilen bankalardan biri olan Garanti Bankası da kullanıcılarının rahat işlem yapabilmesi için tüm şehirlere hatta sokaklara atmlerini koyuyor.

Her bankada olduğu gibiGaranti Bankası da atm işlemleri ve diğer işlemler için bazı limitler uygulamaktadır. Bu limiti,yapmak istediğiniz işlem için yatıracağınız veya çekeceğiniz paraya uygulanan bir kısıtlama olarak düşünebilirsiniz. Limitler hakkında bilginizin olması,daha rahat işlem yapmanıcı sağlayacaktır. Bu nedenle Garanti Bankası Atm Para Yatırma Limiti konusunda ufak bir inceleme yapalım.

Garanti Bankası Atm Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Bir çok aracılıkla Garanti Bankasında bulunan hesabınıza para aktarımları olur. Ancak atmler aracılığıyla hesabınızda mevcut olan paranın yalnızca bir kısmını çekebilirsiniz. Bu,bankanın koyduğu limitler arasındadır. Garanti Bankası bu limiti kredi kartı,maestro kart,signia kart ve electron kart için 2.000 TL, Qr aracılığı ile para çekmek için ise 3.000 TL olarak belirlemiştir. Yani bir atmye gittiğinizde hesabınızda bulunan para içerisinden en fazla bu miktarları çekebilirsiniz.

Garanti Bankası Atm Para Gönderme Limiti

Olası bir durumda atm aracılığı ile para gönderimi yapmak oldukça pratik bir iştir. Yol üstümüzde karşımıza çıkan atmler bu konuda bize oldukça yardımcı oluyor. Ancak belli bir meblanın üzerinde olan tutarı atm kabul etmeyecektir. Garanti Bankasının para gönderme için belirlediği limit kredi kartı borcunuzu ödemek ve para yatırımı yapmak için 12.000 TL olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası Havale Limiti

Havale,araya bir aracı koyarak para göndermek anlamına gelmektedir. Buna göre bankayı aracı olarak düşünebiliriz. Atmler üzerinden yapabileceğiniz havale işlemlerinin de bir limiti bulunmaktadır. Bu limit 10.000,00 TL olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası Eft Limiti

Eft’nin özellikleri itibariyle havaleden tek farkı,bir banka hesabından başka bir bankaya ait hesaba para gönderimi sağlamasıdır. Eft için belirtilen tek limit 0,01 TL olmasıdır,bunun dışında Garanti Bankası’nın koyduğu bir limit yoktur.

Garanti Bankası Nakit Avans Limiti

Nakit avans,uzun veya kısa vadede taksitli yada taksitsiz seçenekleri ile geri ödemeniz koşuluyla size sağlanan paradır. Garanti şubelerinden veya müşteri temsilcisinden başvuru yapabileceğiniz nakit avans sayesinde,kısacası paraya taksit ile sahip olursunuz. Garanti Bankası ile anlaşma sağlayarak alacağınız nakit avans en az 500 TL’dir. En fazla alabileceğiniz nakit avans limiti ise 20.000 TL olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası Kredili Mevduat Hesabı Limiti

Kredili mevduat hesabı,vadesi olmayan hesabınız için oluşturulan,parasal ihtiyaçlarınızın olması durumunda kullanabileceğiniz kredidir. Yani kısacası bir mevduat hesabıdır ve avans hesap,vadesiz hesabınıza bağlıdır. Dileyeceğiniz bir tutarı seçerek limit arttırmak için bankaya başvuruda bulunabilirsiniz.

Tüm Bu İşlemleri Nereden Yapabilirim?

Yazımızda belirttiğimiz Garanti Bankası ile ilgili işlemlerinizi,işleminizin türüne göre atmlerden, garanti şubelerinden veya Garanti Bankası internet bankacılığından yapabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken bir sorun yaşamanız durumunda,Garanti Bankası müşteri temsilcisini veya yardım hattını arayarak sorununuza bir çözüm bulabilirsiniz.

This div height required for the sticky sidebar