Facebook GlobalCoin

/

Facebook Globalcoin, bildiğimiz ödeme sistemlerinden daha fazlası olacağını ve daha fazlası olabileceğini açıkladı. Facebook değerini göze alacak olursak 100 milyar dolar değerindeki bir şirketin kripto para çıkaracağı ön görülebilir ve geç kalmış bir hamle olarak değerlendirebiliriz. Bitcoin göz önüne alacak olursak büyük bir rakip olarak, Facebook Globalcoin olacak gibi görünüyor. Uber, Paypal, Mastercard ve Visa Facebook Globalcoin’i destekleyeceklerini açıklaması beklentileri çok fazla arttırmış durumda.

Facebook Globalcoin Wall Street Açıklaması

Wall Street 13.06.2019 tarihinde yaptığı haberlere göre Facebook Globalcoin için isimlerinin açıklanmadığı bir çok firma ve kuruluşlarla anlaştığını ve ortalama olarak 10 milyon dolar yatıracaklarını söylediler. Stripe, MercadoLibre ve booking bu işin içinde olduklarını biliniyor. Kafalardaki tek soru bu firmaların nasıl bir rol oynayacakları.

Facebook Globalcoin Ne Zaman Çıkacak?

Facebook Globalcoin, 2019 sonlarına doğru aralık ayında çıkaracağını duyurdu. Facebook kripto para birimini geliştirerek şirketlerin bünyesinde bulunan mesajlaşma altyapısında bulunan sabit olacak şekilde sabit bir kripto para olması bekleniyor. Facebook globalcoin aynı zamanda instagram, whatsapp ve facebook Messenger içeresinde olacak. Bu sayede daha yaygın bir kripto para birimi olarak mesajlaşarak gönderme imkânlarını sağlaması büyük bir artı katacaktır.

Facebook Globalcoin yakından takip edenlerin kafalarındaki en büyük soru işaretlerinden biri ne için ve nerelerde kullanılacak. Facebook bu konuda soruları yanıtsız bıraktı. BBC, açıklamasına göre genel olarak facebook ürünlerinde indirim uygulayarak daha yaygın hale getireceğini belirtti. Facebook üzerinden alışveriş yapan ve ürünlerini kullananların en büyük şikayetlerinden biri kredi kartlarından kesilen ücretler ve ek masraflar olmaktaydı. Facebook globalcoin bunların hepsinin önüne geçerek hızlı bir şekilde çözeceğini ve bu sayede facebook üzerinden reklam veren satıcıların reklam maliyetleri indirimli olacağı için kar oranın arttıracağını ve daha sağlıklı alışverişlerin olacağı düşünülüyor.

This div height required for the sticky sidebar