Cepteteb İhtiyaç Kredisi

/

İhtiyacın olduğu anda, mümkün olan en hızlı şekilde yanına gelip sana sunduğumuz tüketici kredisidir. Yerinden kalkmaya gerek bile duymadan CEPTETEB İhtiyaç Kredisi’ne başvurabilirsin. CEPTETEB İhtiyaç Kredisi’ne başvurusu sürecinde, ne de başvurun onaylandıktan sonra CEPTETEB İhtiyaç Kredisi’ni kullanmak istediğinde şubeye gitmene gerek kalmaz. Hem kredi başvurunu hem de kredi kullanımını mobil uygulamadan, internet şubeden veya cepteteb.com.tr’den kolayca yapabilirsin. Aldığın farklı bir kredi teklifi varsa, karşılaştırabilir ve kredi hesaplamana göre ödeme planı alternatiflerini de e-posta olarak gönderebilirsin. İhtiyaç Kredisini 1.000 – 30.000 TL arasında kullanabilirsiniz. Örneğin; 10.000 TL 24 ay vade ihtiyaç kredisi olarak başvuru yapabilirsiniz.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi ile İlgili Soru ve Cevaplar

Başvurum kaç günde sonuçlanır?

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi başvurunu, başvuru formunu tamamladığın anda sonuçlandırılır ve başvuru sonucun 3 dakika içerisinde cep telefonuna gönderilir. Ancak başvurun alındıktan sonra değerlendirme sürecinde ek belge talep edilmesi durumunda başvurun, belgenin bankamıza ulaşmasını takiben ilk iş gününde sonuçlandırılır.

Kredi kampanyası ne zamana kadar geçerli?

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi, CEPTETEB’li müşterilerimize sunduğumuz bir ürün olduğundan herhangi bir kampanya bitiş tarihi bulunmamaktadır. Ancak CEPTETEB Bankası gerekli gördüğü durumlarda kredi faiz oranlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kredi skorumu nasıl öğrenebilirim? İçerisinde kredi skorunla birlikte tüm bankalardaki kredili ürünlerine ait detaylı ödeme ve borç bilgilerinin yer aldığı Findeks Risk Raporunu, 5 TL’lik bir işlem ücreti ile CEPTETEB İnternet Şubesi veya sana en yakın TEB Şubesi’nden alabileceğin gibi findeks.com’dan da ulaşabilirsin. Findeks Kredi Notu’nu öğrenmek, Risk Raporu almak kesinlikle notunu düşürmez.

KKB (Kredi Kayıt Bürosu) skorumu nasıl yükseltebilirim?

Findeks Kredi Notu hesaplanmasında göz önünde bulundurulan faktörleri;

 • a. Kredi ve kredi kartı ödeme alışkanlıkları (Etkileme oranı %35)
 • b. Mevcut hesap ve borç durumu (Etkileme oranı %35)
 • c. Yeni kredi açılışları (Etkileme oranı %11)
 • d. Kredi kullanım yoğunluğu (Etkileme oranı %10)
 • e. Diğer bilgiler (Etkileme oranı %9)

olarak özetleyebiliriz.

 

Kredi notunu en çok etkileyen unsurlarla ilgili yapabileceklerinden bazıları ise şunlardır:

 

 • a. Tüm kredi kartlarındaki borçları en aza indirip mümkünse sıfırlamak. Sadece asgari ödeme tutarını ödüyor olman zamanla sorun yaşamana neden olabilir.
 • b.Kredi ödemelerini her zaman gününde yapmak. Borcunu düzenli ödeyen kişilere her zaman pozitif bakılır ve yeni kredi vermek konusunda daha az çekimser olunur.
 • c.Kredi kartlarındaki limitlerin sadece ihtiyacın kadar olmasına özen göstermek. Limitlerinin çok yüksek olması notunu olumlu etkilemeyecektir.
 • d.İhtiyacın olmadan kredi başvurusu yapmamak. Bir kenarda bulunsun dediğin ama aslında borç olan her para notunu olumsuz etkileyebilir.
 • e.Tek bir ihtiyacın için birkaç kredi başvurusu yapmaktan kaçınmak. Kısa zamanda çok başvuru yapılması olumlu bir sinyal değildir.
 • f.Direkt olarak olmasa bile endirekt olarak notunu etkileyebilecek bir duruma girmemek için istikrarlı bir finansal hayatın olmasına özen göstermek. Faturalarını zamanında ödemek veya otomatik ödeme talimatı vermek. Para giriş çıkışı ile ilgili tüm konuları yakından takip etmek. Ekstrelerini okumak ve tüm harcamalarını, özellikle yüksek miktarda olanları incelemek.
 • g.Ve tabi Risk Raporunu takip etmek. Risk Raporu, bankalardaki tüm ürünlerini ve bu ürünlerdeki gelişmeleri bir arada görmene yarayacağından dolayı finansal performansın sürekli kontrolün altında olur.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi’ne en az 1.000 TL, en fazla 30.000 TL olacak şekilde başvurabilirsin.

 

This div height required for the sticky sidebar