Başlangıç / Garanti Bankası / Garanti Bankası Seyahat Sigortası

Garanti Bankası Seyahat Sigortası


Seyahat sigorası,bu ülkede ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yurt dışı veya yurt içi seyahatleri esnasında oluşabilecek olan bazı kaza veya yolculukla alakalı risklerin gerektireceği ücretleri karşılayan bir sigortadır. Seyahatler sırasında oluşacak olan kazaları,geçirebileceğiniz rahatsızlıklar sonucunda almanız gereken tibbi destek masraflarını karşılamaktadır.

Ayrıca seyahat sigortası,seyahatinizde başınıza gelebilecek bazı olumsuzlukları da (bagaj kaybı,trafik kazası,uçak seferinde meydana gelecek gecikme veya yapacağınız yolculuğun iptali gibi) kapsamaktadır. Elbette bu hizmet ücretsiz değildir. Faydalanabilmek için seyahat sigortası alacağınız kurumun bazı şartlarını onaylamanız ve aynı kuruma belli bir miktar ödeme yapmanız gerekir. Özet olarak seyahat sigortasını oluşacak bazı olumsuz durumlar sebebiyle parasal durumunuzun etkilenmesini önlemek olarak düşünebiliriz. Pek çok bankanın bu konuda müşterilerine hizmet sağladığını biliyoruz. Bu bankalardan biri olan Garanti Bankası,Garanti Bankası Seyahat Sigortası adı ile isteğinize bağlı olarak sizlere bu hizmeti sunacaktır.

Garanti Bankası Seyahatleriniz İçin Sigorta Hizmeti

Yazımızda belirttiğimiz seyahat sigortasını,vize başvurunuz esnasında bazı konsolosluklar zorunlu olarak sizden talep etmektedir. Sizden talep edilen bu isteği Garanti Bankası aracılığı ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Bireysel Seyahat Sağlık Sigortası,yurdışına yapacağınız seyahatler sırasında karşınıza çıkabilecek olan sağlık problemleri için sizlere bir teminat sağlamaktadır. Asistans gibi bazı hizmetler ile de hayatınızda büyük kolaylıklar sağlar. Garanti Bankası şubelerinden veya internet sitesinden yapabileceğiniz bu Seyahat Sigortasını kendiniz için veya sevdiklerinizin güvenliği için yapabilirsiniz.

Sigorta karşılığında bankaya yapmanız gereken ödemeyi mevcut olan bir hesabınızdan veya isteğinize göre kredi kartınızdan ödeyebilirsiniz. Garanti Bankası belirttiğimiz Seyahat Sigortası ile sizlere iki adet avantaj veya alternatif sunacaktır. Bunlar asil teminatlar ve asil teminatların yanında sunulacak olan hizmetlerdir. Yaptırmak istediğiniz Seyahat sigortasını gideceğiniz ülkeye göre,bölge seçerek yaparsınız. Günlük olarak,aylık olarak,3 aylık veya 6 aylık seçeneğiyle veya yıllık olarak yaptırma imkanınız mevcut. Gene aynı şekilde isteğinize göre Seyahat Sigortası poliçenizi bankadan türkçe veya ingilizce olarak alabilirsiniz.


Garanti Bankası Seyahat Sigortası Yaptıran Müşterilere Sunulan Teminatlar

 • Bir kazaya bağlı olarak oluşacak olan hastane veya tedavi masrafları
 • Ani bir hastalık sonucu görülmesi gereken tedaviler
 • Acil tıbbi nedenler yüzünden oluşacak olan nakil ve seyahat işlemleri
 • Sigortaya sahip olan kişinin ölümü gibi bir durumda tüm şartlara bağlı kalınarak nakli yada yaşadığı ülkede gerekli olan defin masrafları
 • Asistans hizmeti
 • Sigortası olan kişiye gerekecek olan ilaçların temini
 • Tıbbi olaran her türlü bilgiye ulaşması için danışman hizmeti
 • Sigortası olan kişinin refakatçiye ihtiyaç duyması durumunda,refakatçinin naklini sağlamak
 • Nakli sağlanmış olan refakatçinin konaklaması için gereken masraflar
 • Yaşadığı ülkeye ani bir dönüş yapması durumunda oluşacak masraflar
 • Sigortası olan kişiye ait mesajların acil olarak iletilmesi
 • Bagajlarda meydana gelebilecek kayıplar veya hasarlar
 • Kayıpları yaşanan bagajların araştırılması,bulunması durumunda kişiye ulaştırılması
 • Hukuksal açıdan ihtiyaç duyulması durumunda yardım sağlama
 • Olası bir kelafet durumunda kişiye avans ödemesi
 • Yurtdışında ihtiyacı olması durumunda nakit avans sağlanma
 • Ayakta yapılacak tedavi durumunda yapılan muayene veya tedavi masrafları
 • Muayene veya tedaviyi yapan doktorun yazmış olduğu ilaçlar yada kullanmış olduğu tibbi bazı malzemeler

Gördüğünüz gibi Garanti Bankası yurt dışı seyahat sigortası,yurt dışı seyahatleriniz de sizlere büyük ayrıcalıklar sunuyor. Ayrıca Garanti Bankası sayesinde Seyahat Sağlık sigortası hesaplaması da yapabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden ulaşabileceğiniz bu hesaplama dışında,aynı şekilde internet üzerinden genel şartlara,bilgilendirme adına oluşturulan forma ulaşabilirsiniz. Başvuru yapmak istiyorsanız ise şubeye gidebilir,internetten bir başvuru formu doldurabilir veya telefon aracılığı ile irtibat kurabilirsiniz.

Hakkında: admin

Bu Çok Okundu

Garanti’den Sonbahar Kredisi! Aylık 770 TL’ye 25.000 TL

Sonbahar Kredisi Hemen Başvur Kredini Garanti’den Al!  Sonbaharda tüm ihtiyaçlarınız için cebinize uygun bireysel kredi seçenekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir