Başlangıç / Garanti Bankası / Garanti Bankası Konut Kredisi

Garanti Bankası Konut Kredisi


Hayatın yoğun temposunda çalışırken pek çoğumuz,bu koşuşturmalardan uzaklaşmak için hayaller kurarız. Bu hayaller arasında bir arabamızın olması,mutlu bir evliliğimizin olması veya çalıştığımız işte terfi almak olabilir. Bunlar dışında pek çok bireyin veya ailenin ortak hayali ise bir ev sahibi olmaktır. Ev sahibi olabilmek için belli bir birikimimizin olması gerekiyor. Ancak eğer bir birikime sahip değilsek borçlanarak da ev sahibi olabilir. Borçlanma kelimesinden anlayacağınız üzere bir bankadan konut kredisi çekmekten bahsediyoruz. Geleceğe dair önemli bir yatırım olan ev satın almak,gerek kendimiz gerekse çocuklarımız için geleceğe dair bir güvence sağlıyor. İsteğinize veya yaşam kalitenize göre,ev almaya karar verdiyseniz ve bunun için bir paraya ihtiyacınız varsa çeşitli bankaların kredi seçeneklerini araştıracaksınızdır. Bu seçeneklerden biri olan Garanti bankası konut kredisi bazı koşullar ile sizlere ev sahibi olmanız için gereken parayı ödeyecektir.

Mortgage Nedir?

Konut kredisi denilince Mortgage kavramı karşınıza çıkacaktır. Mortgage yani mortgage kredisi,alacağınız şeyin üzerine bir ipotek koyma kaydı ile size verilen kredi türüdür. Banka ile anlaşma sağlayarak başlattığınız taksitlerin tamamını ödediğiniz zaman bu ipotek kaldırılacaktır. Bu yöntem ev haricinde: arsa,inşaat veya işyeri için kullanılmaktadır. Bu bilgiyi de açıklığa kavuşturduğumuza göre Garanti Bankası’nın ev sahibi olabilmeniz için sağladığı ürünlere bir bakalım.

Mortgage Ürünleri Nelerdir?

 • Sabit Faizli Konut Kredisi
 • Ara Ödemeli Mortgage
 • Değişken Faizli Mortgage
 • Özel Ödemeli Mortgage
 • Azalan Taksitli Mortgage
 • Artan Taksitli Mortgage
 • Önce Sabit Sonra Değişken Faizli Mortgage
 • İş Yeri Mortgage gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Bu çeşitler dışında ise Garanti Bankası internet sitesine girerek,belirleyeceğiniz seçeneklere göre diğer kredi seçeneklerini görebilirsiniz. Garanti bankası konut kredisi faiz oranları ise seçeceğiniz krediye göre değişiklik gösterecektir. Ancak bilgi sahibi olmanız için yukarıda saydığımız kredilerin faiz oranlarına da göz gezdirmekte fayda var.


 • Sabit faizli konut kredisinde taksitlerinizin miktarı değişmemektedir. Bu kredide faiz oranı %1,19 olarak belirlenmiştir. Ayrıca 36 ay,60 ay,120 ay veya 240 ay vade seçebilirsiniz.
 • Ara Ödemeli Mortgage,kredi alırken belirttiğiniz sıklıklarla ödeme yapmanızı sağlar. Belli başlı zamanlarda ek gelir sağlayan kişiler için oldukça uygundur. En fazla kredi vadesi 240 ay olarak belirtilir ve kullanım anında bankada geçerliliği olan faiz oranı neyse o uygulanır.
 • Değişken Faizli Mortgage. Kredi faiziniz seçeneğinize bağlı olarak 1,3 veya 6,en fazla 12 ayda bir bazı değişim oranları göz önünde bulundurularak bankanın güncel faiz oranlarına göre otamatik olarak güncellenir. Yalnızca mesken alımı yapma amacı olan gerçek kişiler tarafından kullanılır. En fazla 240 ay vadesi vardır ve faiz oranı olarak bankanın açıkladığı güncel oran kullanılır.
 • Özel Ödemeli Mortgage,yılın bazı dönemlerinde farklılık gösteren tutarları ödemenizi bekler. En fazla vadesi 240 aydır ve aynı şekilde bankanın güncel olarak belirttiği faiz oranı uygulanır.
 • Azalan Taksitli Mortgage kredi başlangınızda daka yüksek taksitler ödemenizin ardından taksitlerinizin fiyatını düşürür. Kredinin faiz konusunda ki ağırlığını %40 oranında azaltacağınız söyleniyor. En fazla vadesi aynı şekilde 240 ay ve gene aynı şekilde bankada geçerli olan faiz oranı uygulanmaktadır
 • Artan Taksitli Mortgage az önce bahsettiğimizin tam tersi bir ödeme planı sağlıyor. Diğer özellikleri ise tamamen aynı.
 • Önce Sabit Sonra Değişken Faizli Mortgage önce sabir bir fiyat ödemenizi sağlar.5 seneye varan bir dönemde belirleyeceğiniz sabit faizle kullanabilirsiniz. Sabit faizde ve değişken faizde bankanın açıklayacağı güncel faiz oranları kullanılır.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Belirttiğimiz kredilere ve daha fazla bilgiye Garanti Bankası ile iletişim kurarak ulaşabilirsiniz. İnternette,telefon ile yapacağınız görüşmelerde veya şubeye gittiğinizde,Banka çalışanları tarafından detaylı bilgi sizinle paylaşılacaktır. Ayrıca Garanti bankası konut kredisi hesaplama işlemi için de sizlere hizmet sunacaktır. Bu hesaplamayı yapmak için ise tek gereken Garanti Bankası internet sitesine girmek.

Hakkında: admin

Bu Çok Okundu

Garanti’den Sonbahar Kredisi! Aylık 770 TL’ye 25.000 TL

Sonbahar Kredisi Hemen Başvur Kredini Garanti’den Al!  Sonbaharda tüm ihtiyaçlarınız için cebinize uygun bireysel kredi seçenekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir