Başlangıç / Garanti Bankası / Garanti Bankası Dolar Alım Satım

Garanti Bankası Dolar Alım Satım


Finans piyasalarında dövizler yatırım yapan kişiler için oldukça popüler bir hale gelmiş durumda. Bu konu hakkında düzenlenen bazı raporlara ve istatistiklere göre,döviz piyasasının işlem hacmi günümüzde iki kat daha artmıştır. Bu konuda müşterilerine bazı imkanlar sunan bankalardan biri de Garanti Bankası. Garanti Bankası döviz hesabı açarak bu konuyla ilgili ticaretler ve alım satınlar yapmanız mümkün.

Hatta kullanıcıları tarafından kazançlı olduğu da söyleniyor. Mesela yabancı para birikimlerine sahipseniz,bu para birikimlerini değerlendirmek istiyorsanız veya bu para cinslerini kullanarak bazı işlemler yapıyorsanız vadesiz  döviz hesabı açabilirsiniz. Açacağınız vadesiz döviz hesabı sayesinde döviz yatırımı yapabilir veya istediğiniz an da çekebilirsiniz. Ayrıca bu işlemi 24 saat boyunca gerçekleştirme şansınız vardır.

Hesap takibinizi yada bankayla ilgili diğer döviz işlemlerinizi Garanti Bankası internet sitesinden veya paramatik olarak bilinen atmlerden yapabilirsiniz. Yaptığınız yatırımları diğer para birimlerinde değerlendirmekte oldukça faydalı olacaktır. Bu para birimlerinden bazılarına bir göz gezdirelim. Mesela Garanti Bankası Dolar alım satım yada Garanti Bankası Eoru alım satım işlemleri.

Dolar ($) ve Euro (€)

Dolar,piyasada hakkında en çok işlem yapılan para birimidir. Bunun sebeplerinden biri 20’den fazla çeşide sahip olmasıdır. Çok fazla bir işlem hacmi vardır ve yatırımcısına yüksek meblalarda kazançlar sağlayabilmektedir. Euro ise 20 ülkenin kullandığı resmi bir para birimidir. Doların dünya üzerinde oluşan hakimiyetini sonlandırma amacı güdülerek kullanıma girdiği söylenmektedir. Ortalama olarak 10 yıla yakındır kullanılmaktadır. Piyasa üzerinde hakkında en çok işlem yapılan diğer bir birimdir. Bu anlattıklarımızdan yola çıkarak Garanti Bankası döviz alım işlemleriniz için faydalı olacağa benziyor.


Açacağınız hesaba ek olarak bankanın oluşturduğu site aracılığıyla döviz,borsa veya altın gibi piyasaları izleme fırsatınız da olacaktır. Şunu da belirtmekte fayda var ki Garanti Bankası döviz bozdurma işlemlerinizi de yardımcı olacaktır. Ancak Garanti Bankası’nın burada müşterilerine veya müşteri olmayı düşünen kişilere bazı uyarıları bulunuyor,bu uyarıları sizlerle paylaşmamız sizin açınızdan yararlı olacaktır. Öncelikle Garanti Bankası’nın sizlere sunacağı yatırımla ile alakalı bilgier hatta tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamı içerisinde olmamaktadır. Eğer bir yatırım danışmanı hizmeti arayışında iseniz,bu yardımı sizlere bazı kuruluşlar verecektir. Verilecek olan bu hizmet,tercih ettiğiniz risk veya beklenti tercihlerinize göre size sunuacaktır. Bu nedenle Garanti Bankası sitesi tarafından verilen genel yorumlar sizin için en uygun olanı anlamına gelmemektedir.

Altın

Bir diğer önemli yatırım araçlarından olan Altın ise,Garanti Bankası Altın Hesabı ile sizlere sunuluyor.

  • Vadeli veya Vadesiz altın hesabı
  • Birikim aracılığı ile altın hesabı

Olmak üzere iki önemli madde olarak verebileceğimiz bu hesaplar sayesinde,Cumhuriyet altını,bilezik gibi altınlarınızı bozdurmanıza gerek kalmadan saklayabileceksiniz. Bunun için bu konuda görevli bir Garanti Bankası altın şubesine gitmeniz ve banka ile birlikte bazı değerlendirmeler yapmanız gerekiyor. Altınlarınız için bir güvence sayılabilecek bu hesapların ise bir limiti yok.

İsterseniz çeyrek altın için bile bu güvenceyi sağlayabilirsiniz. Üstelik altın hesabı için alınan bir hesap işletim ücreti bulunmamaktadır. Peki Garanti Bankası Altın Bozdurma isteğiniz durumunde na yapıyor? Öncelikle belirtmek gerekir ki altın hesabınızda bulunan altınlara yedi gün ve 24 saat olmak koşulu işe ulaşabilme şansına sahipsiniz. Nakit paraya veya altına ihtiyacınız olması durumunda ise,ihtiyacınız olan tutarı nakit olarak veya yatırdığınız şekilde altın olarak hesabınızdan çekebilirsiniz. Yazımızda açıkladığımız bu bilgilere rağmen,kafanızda hala belli soru işaretleri varsa veya döviz yada altın hesabı açtırmak istiyorsanız Garanti Bankası ile iletişim kurmanız gerekir. Bunun için Garanti Bankası ile irtibata geçerek,telefon veya şubelerden diğer bilgilere ulaşabilir başvurular yapabilirsiniz.

Hakkında: admin

Bu Çok Okundu

Garanti’den Sonbahar Kredisi! Aylık 770 TL’ye 25.000 TL

Sonbahar Kredisi Hemen Başvur Kredini Garanti’den Al!  Sonbaharda tüm ihtiyaçlarınız için cebinize uygun bireysel kredi seçenekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir