Başlangıç / Garanti Bankası / Garanti Bankası Cep Telefonu Güncelleme

Garanti Bankası Cep Telefonu Güncelleme


Çoğu parasal işlemimiz için kullandığımız bankalar: ulaşım,iletişim ve güvenilirlik açısından bizden bazı bilgilerimizi talep etmektedir. Yer alan bazı kanunlardan da yola çıkarak müşterilerden T.C kimlik numarası,telefon numarası,ikamet edilen adres,varsa e-posta adresi ve imza gibi kişisel veya kurumsal bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler aynı zamanda mevcut banka hesaplarımız ve banka kartlarımızın güvenliği açısından da oldukça büyük bir önem teşkil etmektedir.

Ek olarak internet bankacılığı kullanan müşteriler de bu bilgilere ek olarak önem göstermek, internet bankacılığına erişim sağlamak açısından oldukça önemlidir. Peki bu bilgilerde bir değişiklik olması durumunda ne yapmalısınız? Bir insanlık hali olarak telefonunuzu kaybedebilir,telefon numarası hattınızı değiştirebilir veya başka bir eve taşınabilirsiniz. Bu gibi durumlarda bilgilerinizi güncellemeniz,belirttiğimiz sebeplerden dolayı son derece gereklidir.Bilgilerinizi nasıl güncelleyebileceğinizi yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız. İlk olarak Garanti Bankası cep telefonu güncelleme hakkında Banka’nın sağladığı koşullara ve gereklilikleri anlatmakta fayda var.

Cep Telefonu Numaramı ve Kişisek Bilgilerimi Nasıl Güncelleyebilirim?

Garanti Bankası müşterisi olarak,banka aracılığı ile işlem yapacağınız zaman cep telefonunuza bir uyarı mesajı gelebilir veya internet bankacılığı kullanacağınız zaman cep telefonu numaranıza sms olarak bir şifre gönderilebilir. Bu şifreler ve smsler üçüncü bir kişinin bilgilerinize erişmesi durumunda size büyük fayda sağlayacaktır. Sim kartı değişikliği gibi bir durumda tamamıyla güvenlik amacıyla size gönderilen bu smsler iptal edilecek ve geçersiz sayılacaktır. Bu ve bunun gibi durumları önlemek amacıyla banka ile bu değişiklikleri paylaşmanız gerekiyor. Garanti Bankası cep telefonu numarası değiştirme de aynı şekilde banka ile paylaşmanız gereken önemli bir konu. Bu bilgilerin paylaşımını Alo Garanti,Garanti çağrı merkezi veya garanti bankası müşteri hizmetlerini arayarak yada Garanti Bankası şubelerine giderek yapabilirsiniz.


Cep telefonu haricinde Garanti Bankası Kişisel Bilgileri Güncelleme konusunda da hemen hemen aynı yöntemi kullanmanızı istiyor. Banka müşterisi olurken cep telefonu haricinde bir çok kişisel bilgi paylaşımı yapıyoruz. Ev adresimiz ve e-postamız gibi değiştirilme imkanı bulunan bilgileri ise güncellemek oldukça kolay. Bu güncellemeyi sağlamak için gene aynı şekilde Garanti Bankası çağrı merkezini veya müşteri hizmetlerinizi aramanız gerekecektir. Eğer bilgilerinizi güncellemek için gerekli başka bir husus var ise banka bunu size iletecektir. İsteğinize bağlı olarak, aynı işlemi Garanti şubelerine giderekte gerçekleştirebilirsiniz.Bir örnek vermek gerekirse belirttiğiniz adresten taşındığınızı düşünelim. Bu değişikliği banka ile irtibata geçerek paylaştığınızda sizden yeni taşındığınız adresinizi teyid etmeniz istenecektir. Bunun için üzerinde adınızın yazdığı bir fatura veya ikamet belgesi götürmeniz ise gerekir.

Ek Bilgilendirme

Garanti Bankası müşteri hizmetleri ve Garanti Bankası çağrı merkezi,Garanti Bankası müşterilerinin sorunlarıyla ilgilenmekte ve daha kaliteli bir hizmet anlayışı sunmaya çalışmaktadır. Bu hizmet için görevlendirilen çalışanlara: sorunlarınıza,sorularınıza veya isteklerinize göre yönlendirilirsiniz. Bu hatlar aracılığı ile Garanti Bankası şubelerine gitmenize gerek kalmadan pek çok şeye ulaşmanız mümkün. Bunlara verebileceğimiz örnekleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Bireysel bankacılık işlemleri
  • Kurumsal bankacılık işlemleri
  • Yeni taleplerde bulunma
  • Yaşadığınız sorunlar için bilgilendirme ve yardım talebi
  • Yeni ürün veya kampanyalar hakkında bilgilendirme
  • Olası bir kart sorunu veya kart kayıp durumları

Üstelik ses ile yönlendirilme adı verilen yöntem sayesinde,yönlendirme menüsü ve tuşlama işlemine gerek kalmadan iletişim sağlayabiliyorsunuz. Sorununuzu veya isteğinizi tek cümle ile özetlemeniz durumunda,o konuyla ilgili görüşme yapabileceğiniz bir çalışana yönlendiriliyorsunuz. Yoğun iş temponuz ve günlük hayatımız için gayet pratik bir işlem oluşu ile zamanımızın çoğunu bankada sıra bekleyerek geçirme yükünden kurtuluyoruz.

Hakkında: admin

Bu Çok Okundu

Garanti’den Sonbahar Kredisi! Aylık 770 TL’ye 25.000 TL

Sonbahar Kredisi Hemen Başvur Kredini Garanti’den Al!  Sonbaharda tüm ihtiyaçlarınız için cebinize uygun bireysel kredi seçenekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir