Başlangıç / Garanti Bankası / Garanti Bankası Bireysel Bankacılık

Garanti Bankası Bireysel Bankacılık


Hepimizin günlük hayatının büyük bir kısmında kullandığımız bankalar,kuruluşlarından bu yana parasal işlemler(para yatırma,para çekme gibi) ve olası bir ihtiyaç durumunda finansal destek sağlayan kuruluşlardır. Teknolojinin ve bankacılığın büyük bir ilerleme sağlamasıyla birlikte,günümüzde bazı yeni terimlerle karşılaşıyoruz. Bunlardan biri de bireysel bankacılık.

Bireysel Bankacılık Nedir?

Yeni bankaların kurulması ile meydana gelen kazanç çekişmelerinin de etkisiyle,çoğu banka müşterileri için daha cazip olanaklar tasarlamaya başladı. Bu tasarımlardan biri olan Garanti Bankası bireysel bankacılık,kurumsal bankacılığı bir kenara bırakarak bireysel müşteriler için bazı imkanlar sunuyor. Bu imkanlar ise bir birey olmanızın getirdiği ihtiyaçlarınızı kapsıyor. Mevduat ve yatırım işlemleri,yapılan işlemler için süreç takipleri,nakit temin edebilmek,nakit yerine kullanılabilecek ödeme yardımcıları veya sigorta ise bu imkanlardan bazıları. Peki Garanti Bankası bireysel bankacılık nasıl kullanılır?Tüm bu imkanları ve kafanızda bulunan soruları dilerseniz bir gözden geçirelim.

 1. Mevduat ve Yatırım İşlemleri

Hayatınızın ilerleyen dönemlerini düşünerek veya başka sebepler ile yapmak isteyeceğiniz yatırımlar ile ilgili çeşitli yatırım olanaklarını sunar. Kişisel olarak elinizde bulunan miktarları mevduat hesapları sayesinde muhafaza edebilir ve karşılığında aylık olarak ek bir kazanç sağlayabilirsiniz.

 1. Nakit Temin Etmek

Pek çoğumuz hayatımızın bir döneminde çeşitli sebeplerden dolayı para sıkıntısı yaşarız veya çeşitli sebepler için paraya ihtiyaç duyarız. Garanti bankası da tabiri cayizse borç olarak size istediğiniz nakiti sağlar. Anlaşıldığı üzere bu nakit temin edimine kredi adı verilir.

 1. Nakit Yerine Kullanılabilecek Ödeme Yardımcıları

Adından da anlaşılacağı üzere günlük hayatımızın bir parçası haline gelen kredi kartları ve banka kartlarından bahsediyoruz. Banka kartları,alışveriş sırasında kartın içinde bulunan parayı kullanma imkanı sunar. Kredi kartı ise oluşturacağınız aylık bir limit doğrultusunda ödemenizi nakitsiz gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

 1. Sigorta ve Benzeri

Garanti Bankası’nın yediden yetmişe herkese hitap eden sigorta ve emeklilik ile ilgili ürünleri bulunmaktadır. Geleceğiniz ve sahip olduğunuz her şey için bu ürünleri kullanabilirsiniz.


 1. Ödeme Yapabilme

Bireysel bankacılık aynı zamanda size bankaya gitmeden işlem yapabilme gibi bir avantaj sunuyor. Yazımızın devamında anlatacağımız internet bankacılığı sayesinde faturalarınız,ev kiranız ve diğer ödemeleriniz için ödeme talimatında bulunabilirsiniz.

 1. Parasal Birikim

Garanti Bankası sayesinde açacağınız bir hesapta para birikimi yapabilir,paranızı güvende tutabilirsiniz.

Bireysel bankacılığın size sağladığı imkanları,Garanti bankası internet bankacılığı ile çok daha kolay kullanabilirsiniz. İnternet bankacığı sayesinde hem zamanınızdan tasarruf edebilir hemde yapacağınız işlemler için kendinize büyük bir kolaylık sağlayabilirsiniz. Bir şifre oluşturarak,sahip olduğunuz hesap numarası ile kolay bir erişim sağlayacağınız internet bankacılığı,ödeyeceğiniz komisyon ücreti ve masraflar konusunda da yüzünüzü güldürecektir. Dilerseniz internet bankacılığı ile ilgiliözelliklere bir bakalım

 • Gün ve saat sınırı olmadan,istediğiniz zaman erişim sağlayabilirsiniz
 • Yapacağınız işlemler için çok daha düşük bir ücretlendirme yapılır
 • Gerekli tüm işlemlerinizi kolaylıkla yaparak zamandan tasarruf sağlarsınız
 • Kart ve hesap bilgilerinizin tamamına ulaşabilir,hesap hareketlerini takip edebilirsiniz
 • Yaptığınız işlemleri istediğiniz şekilde takip edebilirsiniz
 • Kampanyaları yakından takip edebilir,ürünlere ulaşım sağlayabilirsiniz
 • Geçmişe dönük hesap hareketlerinize ve var olan bir borç durumunuz var ise ulaşım imkanına sahip olursunuz

İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Bunun için Garanti Bankası’nın internet sitesini ziyaret edebilir veya müşteri temsilcisi aracılığı ile internet bankacılığı kullanımınıza başlayabilirsiniz. Günlük olarak ihtiyacınız olan tüm Bireysel Bankacılık işlemlerinizi internet bankacılığı ile gerçekleştirme imkanınız mevcut. Tabii para çekmek hariç. Ayrıca tüm bu imkanlardan yalnızca bilgisayar üzerinden değil,elinizde bulunan cihazlardan mobil olarak da faydalanabilirsiniz. Bunun için tek gereken Garanti Bankası android uygulaması veya Garanti Bankası ios uygulaması edinmek. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamalar sayesinde tüm Bireysel işlemlerinizi tek tık ile gerçekleştirebileceksiniz.

Hakkında: admin

Bu Çok Okundu

Garanti’den Sonbahar Kredisi! Aylık 770 TL’ye 25.000 TL

Sonbahar Kredisi Hemen Başvur Kredini Garanti’den Al!  Sonbaharda tüm ihtiyaçlarınız için cebinize uygun bireysel kredi seçenekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir